NAVY Alpine

09.02.2019 — 12.02.2019

Зимове сходження на Говерлу

Сприяючи розвитку спорту у ВМСУ організовується збір з альпінізму в українських Карпатах, зі сходженням на найвищу точку України, гору Говерла.

Відділення з 6 військовослужбовців, під керівництвом інструктора з альпінізму, протягом 4-х днів інтенсивно навчатимуться правилам та техніці сходження в зимовий час! 

По завершені збору, учасники отримають первинне спортивне звання "Альпініст України"

Бюджет проекту 30 000 грн. Підтримка проекту: 5169360002312522 

Альпінізм є одним із найвіажливіших видів спорту у спеціальній підготовці військових. Підтримка альпінізму і скелелазіння - це мета наступного проекту.

В рамках NAVY Expeditions за сприяння українських альпіністів, буде проведений офіційний навчально-тренувальний збір. В рамках збору учасники пройдуть підготовку першого кваліфікаційного рівня НП-1 за навчальною програмою підготовки альпіністів, розробленої Федерацією альпінізму і скелелазіння України і затвердженої Міністерством України у справах сім'ї, молоді та спорту.

Проводити заняття і супроводжувати учасників при сходженні будуть сертифіковані федерацією альпінізму інструктора. Після завершення збору, учасники, які здійснили два сходження по маршрутах 1Б категорії складності і взяли участь змаганнях з техніки альпінізму, отримають значок «Альпініст України» і запис в альпіністської книгу з можливістю подальшого виконання розрядів з альпінізму.
Збір проходитиме на базі УСБ «Заросляк», на висоті 1200 м.

Інструктори проведуть заняття:
- Орієнтування і зв'язок в горах;
- Техніка пересування на снігу і страховка;
- Підготовка до походу і сходження;
- самозатримки при зриві;
- Організація біваку в гірничо-лісовій зоні;
- Підготовка кухні, приготування їжі;
- Транспортування підручними засобами.

Перший день Другий день Третій день Четвертий день

Перший день

День 1, субота: Зустріч в Івано-Франківську. Переїзд в Заросляк. Після обіду перехід до метеостанції «Пожижевська». Ночівля в базі Заросляк.
Заняття: орієнтування і зв'язок в горах.
Лекції: особливості альпінізму, як виду спорту і його історія, географія і клімат гірських районів, огляд місця базування.

Другий день

День 2, неділя: Перехід на полонину «Козьмеська». Ночівля в наметах або в колибі з пічкою.
Заняття: пересування по снігу, страховка і безпеку на сніжному рельєфі, самозатримки при зриві. Бівуак в гірничо-лісовій зоні, приготування їжі.
Лекції: форми гірського рельєфу. Небезпеки в горах і заходи щодо зниження ризику.

Третій день

День 3, неділя: Сходження на в.Говерла по СВ відрогу (через Малу Говерлу). Спуск в УСБ Заросляк. Ночівля в базі Заросляк.
Заняття: транспортування потерпілого за допомогою підручних засобів.

Четвертий день

День 4, вівторок Сходження на Говерлу по СВ гребеню ( "по стовпчиках"). Повернення на базу Заросляк. Від'їзд.

ПАРТНЕРИ ТА СПОНСОРИ ПРОЕКТУ